Naše historie

Svou první shibu jsem si přivezla v roce 1989 z Holandska. Byla to nejen první shiba v naší domácnosti, ale i zcela první shiba v Československu. Bohužel jsme ani já ani její chovatel nevěděli, že byla ze své vlasti nakažena virem parvovirozy a že jí zbývalo jen pár dní života. Celý týden po svém příjezdu k nám domů bojovala o život se zákeřnou nemocí, které nakonec podlehla. Chovala se ale po celou dobu tak statečně, že ve mně zanechala nezapomenutelné vzpomínky a jednou provždy mne pro shiby získala.

Jen pár dnů po listopadové revoluci 1989 jsem si jela pro další shiby, tentokrát dvě dospělé feny - Manlöten´s Yubinu (Švédsko) "Jubina"  a Now Or Never As Aras An Uachtarain (Holandsko) "Neeltje".

Jako další přijel roku 1990 z USA dospělý pes Minimeadow Arko  "Arko"

a v roce 1993 další fena, tehdy velmi vzácná krémová Orion´s Minimeadow Sugar  "Cukřenka" .

  Spolupráce s paní Wilmou v.d.Meer dala mému chovu zcela jiný rozměr. Od ní jsem v roce 1996 koupila ročního psa Mara-Shima Timo "Timo", který se stal otcem mých vrhů M, O, P, Q, S, T a V a nespočetných dalších v jiných chovatelských stanicích.


Získala jsem od ní i dospělé feny - anglickou Vormund Christmas Carol  "Kissy"

  Japonku Chiaki Go Shinshu Inaoka "Pintje"

a Multichampionku Umaku of Shakkosow (matku vrhu B).

Ale především mi zapůjčila své chovné psy - Světového vítěze Vormund Rising Star "Edward" (otec mého vrhu R),

Světového vítěze Haguro No Katsuryuu Go Chuuou Hagurosow "Katsu" (otec mých vrhů Y a Z)

a mladého psa Shingen Go Chousei Sou, který je otec vrhu B.

V roce 2002 jsem si od paní v.d.Meer přivezla štěně psa Mara-Shimas Kuni Nishiki (otce mých vrhů A, C, D a E)

a v roce 2005 čtyřletého Multichampiona Mara-Shimas Kuro Ryu Enzo ( vrhy H, CH, I a J). 

Další fenou, která ke mně přišla od paní v.d.Meer byla americká Tanasea´s American Pride, matka mých dvou fen Lotky (Li-Lia) a Lujzy (Lotos).

"Ája" - Ajka Green diamond, moje multišampionka, byla matka "Mařenky", Maru del Monte de Haya. Byla to výborná výstavní fena, báječná společnice, ale bohužel mne velmi brzo opustila.

Čtyři roky v našem chovu působil japonský pejsek Aoi No Gassanryuu Go Hasebesou a dal nám mnoho krásných štěňat. Bohužel se mu s přicházejícím vyšším věkem zhoršila plodnost a tak opustil své kamarádky a stal se z něj jen "pejsek na gauč". Užívá si zaslouženého důchodu.

Do "historie" přešly díky svému věku i naše milé feny Lotos, Li-Lia a Maru. Skončily svou mateřskou kariéru a jsou na zaslouženém odpočinku.

Maru

Lotos a Li-Lia